İpek Kirpik Nedir?

Çoğu kadının her gün takma kirpik kullanmak için yeterli zamanı yoktur. Özellikle kirpik kıvırıcıların zaman ve emeği göz önüne alındığında, ipek kirpik uygulamasının giderek daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil. Daha güzel hissetmek için hacimli kirpiklere sahip olmak isteyenler 1-2 saat içerisinde profesyonel bir merkezde arzularına kavuşabilirler. Peki ipek kirpikler zararlı mı? Başvuruda nelere dikkat edilmelidir?

Saf ipekten yapılan ipek kirpikler, sentetik ürünlere göre daha estetik ve esnek bir yapıya sahiptir. Kirpiklerini rimel ile büyütmek istemeyenler veya dökülen kirpiklerini değiştirmek için takma kirpik kullanmak istemeyenler için yenilikçi bir çözüm olan ipek kirpik kirpik uygulaması tatmin edici sonuçlar vermektedir. Tabii yaptırmadan önce ipek kirpiklerin ne olduğunu ve ne olmadığını, dikkat edilmesi gereken noktaların neler olduğunu bilmekte fayda var.

İpek Kirpik Uygulamasının Ayrıcalıkları Nelerdir?

Her gün aynaya baktığınız yüze hayran kalırsanız, kendinizi özel hissedebilirsiniz. Güzel görünmenin birçok farklı yolu var. Bununla birlikte, doğal görünmeyi seven bir kadınsanız, uzun ömürlü, doğal bir görünüm vaat eden bu tür uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Ağır makyaj hissini ya da takma kirpiklerin neden olduğu batma hissini sevmeyenler için çok faydalı bir yöntem olan ipek kirpikleri öncesi ve sonrası karşılaştırdığınızda yüzünüzdeki değişiklik nedeniyle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Seyrek ve cansız kirpikler yerine istenilen hacme göre tek tek eklenen kirpikler yüzünüzdeki ifadeye çekicilik katar.
 
İpek kirpik uygulaması doğru koşullarda yapılırsa ipek kirpiklere zarar verme ihtimali önlenir. Yanlış uygulama hem doğal kirpiklerin dökülmesine hem de çok hassas bir bölge olan göz içinde ve çevresinde çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kirpiklerin her gün rimel ile boyanma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için sağlık koşulları göz önünde bulundurularak uygulanan yöntemin sağlıklı olduğunu söylemek bile mümkün. İpek kirpikler sayesinde sürekli kimyasallara maruz kalmaya gerek yoktur.
 
İpek kirpikler deniz veya havuz suyuyla temas ettiğinde deforme olmaz ve özel bakıma ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle, yaz tatili için suya dayanıklı bir maskara aramaya gerek yoktur. Sadece kirpiklerin yapısını bozmamak için çok fazla fiziksel temastan kaçınmak yeterlidir.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpiklerin bakımında ilk koşul hijyen kurallarına uymaktır. Yağlı ürünler veya maskaralar kirpiklerin düşmesine neden olabilir. Düşen kirpiklerin yenisiyle değiştirilmesi gerektiğinde, bir uzmanın yardımına tekrar ihtiyaç duyulur. Uyurken kirpiklere uzanmak veya gözleri sık sık ovalamak gibi kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılmalıdır.

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

İpek kirpik uygulaması güvenilir koşullarda güvenilir eller tarafından yapılırsa kirpikler uzun süre kullanılabilir. Kirpiklerin her üç veya altı ayda bir çıkarılması ve ardından her ay yapılan rutin kontroller dışında kirpiklerin bir ay dinlendirilmesi önerilir. Diğer yöntemlere göre çok daha uzun süre kullanılabilen ipek kirpik süresi, çalışan birçok kadın için kurtarıcıdır. Çeşitli talimatlara uyulduğu sürece, kirpikler herhangi bir sorun yaşamadan gözde kalabilir. İpek kirpikler özellikle düğünden önce gelinler için önerilir.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpiklerle uzun bir süre sonra çıkarılmaları gerekiyorsa, bunu evde yapmamak yararlıdır. Evde yapılan işlemler doğal kirpik kaybı gibi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. İpek kirpikleri çıkarmak için, yapıştırma sırasında kullanılan malzeme için özel bir çözelti kullanılmalıdır. Evde böyle bir malzeme yoksa, tahriş olasılığı vardır. Bu nedenle, kirpiklerin çıkarılması için bir uzmandan yardım almanız önerilir.

 

İZMİR DE İPEK KİRPİK FİYATI ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE MESAJ GÖNDEREBİLİRSİNİZ!

 

 

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun sizin arayalım!