İpek Kirpik Uygulaması Kirpiklere Zarar Verir mi?

27 Eylül 2021

Gelen onlarca telefon tarafından bize yazılan "İpek kirpikler kirpiklerime zarar verir mi" sorusunda size en samimi, en doğru ve en doğru bilgiyi tüm yönleriyle sıralayacağım ve kararı size bırakacağım. 
 
Öncelikle bilinmesi gereken bir şey var ki bu sorunun net bir cevabı yok. Seni şaşırttım, değil mi? Bu işi yapan ve yıllardır ipek kirpik konusunda uzman kabul edilen biri olarak, konunun başında da söylediğim gibi bunu duymak biraz ilginç olmuş olabilir, size karşı dürüst olacağım. Şimdi size ne demek istediğimi açıklayayım.
 
İpek kirpikler acıtır mı? Nasıl yapacağını bilmeyen biri iş başında oturduğunda nasıl acıyor? Her işte olduğu gibi bu iş de tecrübe gerektirir. Bugün bir kaç saat marangoz izlesem ve sabahları sofra kurmaya çalışsam o mükemmel işçilik ortaya çıkmazdı herhalde.
 
İpek kirpikler yanlış yapılırsa ne olur? Kirpiklerinizin uçları zarar görerek kısalmasına neden olur, kirpik yoğunluğunuz azalır, ipek kirpik kullanırken kirpik diplerinde batma hissedebilirsiniz. ödem oluşabilir. Aman Allah'ım dediğinizi duyar gibiyim, neyse ki iyi, iyi bir serum takviyesi ile bir ayda eski haline dönebilir.
 
İpek kirpiklerin kirpiklerime zarar verip vermediğine bir başka cevap ise şu şekilde; Uzman bir arkadaş size başarılı ürünlerle ipek kirpikler vermiş ama eliniz kirpiklerinizden hiç çıkmıyor, sürekli elinizle oynuyorsunuz ve yıkama konusunda hiçbir incelik göstermiyorsunuz, o zaman bazılarını deneyimlemeniz mümkün. Yukarıda saydığım zararlar. Neden zarar verip vermeyeceği belli değil dediğimi anlamışsınızdır. Kötü, beceriksiz işler zarar verir. İşin aslı nedir diye sorarsanız ipek kirpikler kirpiklere zarar vermez tabii ki.
 

İpek Kirpikler Ne Zaman Dinlendirilmelidir?

Bugüne kadar yapmış olduğum ipek kirpik uygulamalarımda müşterilerimizle uyum ve anlaşma içerisinde yolumuza devam etmekteyiz. Bazı kadınların kirpikleri çok ince ve az olabiliyor ve 3 veya 4 ay üst üste kirpik taktıktan sonra bir ay dinlenmelerini istiyoruz ki bir aylık aradan sonra kirpiklerine zarar vermeden yıllarca kirpik takabilsinler. Aynı şekilde kirpikleri daha yoğun ve kalınsa 6-7 aylık bir sürenin ardından bir ay, belki daha fazla dinlenmesini istiyoruz. Bu konuda çok titiz olduğum için kişiye göre değişen bu dinlenme süreçlerinde müşterilerimizi doğru zamanda uyararak önlem alıyoruz. Bu nedenle eğer kişi ipek kirpikleri doğru kullanıyorsa, deneyimli bir kişiyse ve kullandığı ürünler kaliteliyse iyi eğlenceler.