Covid-19 da Yıkamadan Dolayı Kuruyan Ellere Cilt Bakımı

22 Ekim 2021

 
Sık sık el yıkamak sizi kuru, çatlamış bir ciltle mi bıraktı? Dermatologların bu ipuçlarıyla, COVID-19'u (koronavirüs) savuşturmak ve kuru cildi iyileştirmek için gerektiğinde ellerinizi yıkamaya devam edebilirsiniz.
 
İşte dermatologların önerileri:
 
Ellerinizi ılık suda en az 20 saniye yıkayın. Sabun kullanın ve parmak aralarınız ve tırnaklarınızın çevresi de dahil olmak üzere elinizin her yerini yıkayın.
 
Cildinizi nemli tutun. Elleri yıkadıktan hemen sonra bir el kremi veya merhem sürmek cildinizi nemli tutacaktır. Ellerinizi temiz bir havluyla kurulayın, ancak üzerlerinde biraz su bırakın. Elleriniz hafif nemliyken el kreminizi veya merheminizi sürün.
 
Nemlendiricinin bir kısmını parmak uçlarınıza ve tırnaklarınıza uyguladığınızdan emin olarak cildinize el kremi veya merhem sürün. Dermatologlar, aşağıdaki özelliklere sahip bir el kremi veya merhem kullanmanızı önerir:
 
Mineral yağ veya petrolatum içeren,"Kokusuz" ve "boyasız" olan bu tür nemlendiriciler kuru, çatlamış cildi daha az tahriş etme eğilimindedir.
 
Peki ya sadece ellerimiz mi kuruyor?
 
Yüzümüz de çoğu zaman kolonya ve dış faktörlerden nasibini alıyor maalesef. Yüzümüz de ellerimiz kadar risk faktörü olduğundan sağlığımız için bolca yıkıyoruz. Peki günlük bakımlarımızın haricinde neler yapabiliriz?
 
Öncelikle çalışanlar olarak her sabah veya akşam cildimizi temizlememiz çok mümkün olamayabiliyor. İzmir cilt bakımı sayesinde cildinize bir nefes aldırın. Kendi uyguladığınız bakımların yanı sıra profesyonel bir cilt bakım yaptırmaya ne dersiniz? İzmir cilt bakımı yapan işletmeleri araştırıp, sertifikası olan hijyenik bir ve profesyonel bir işletmede cilt bakımı yaptırabilirsiniz. İzmir cilt bakımı yaptırmanın avantajı cilt türünüzü anlayıp ona yönelik bir uygulama yapılacak olmasıdır. Bizim evimizde uygulayamayacağımız son teknoloji cihazlarla cilt bakımınızı yaptırabilirsiniz.